Etiket arşivi: Ak Parti Rize İl Başkanı

AKP İl Başkanı’nın Temayül Sonuçları Açıklaması

 

akp_il_bsk-muhammed_avci

AKP Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, bazı haber sitelerinde teşkilat temayül yoklama sonuçlarına ilişkin yayınlanan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Rize’de Ak Parti Aday Adayları için yapılan Teşkilat yoklama sonuçları ile ilgili olarak bazı basın organları tarafından yayınlanan ‘TEMAYÜL YOKLAMA SONUÇLARI AÇILANDI’ şeklindeki haberler için Ak Parti İl Başkanı Muhammed Avcı bir açıklama yaparak, sonuçların açıklanmayacağını, kendilerine de böyle bir bilgi ulaşmadığını ifade ederek haberlerin doğruluğu konusunda herhangi bir fikir beyan edemeyeceğini söyledi.

HABERLER MANÜPİLATİF

Avcı açıklamasında; “Genel Merkezimiz tarafından parti içi teşkilat temayül yoklama sonuçlarının açıklanmayacağının kamuoyuna deklere edilmesine rağmen Rize’de basın kuruluşlarında sonuçların açıklanması polemiklere neden olmuştur. Ak Parti’de adayların belirleneceği üç kriterden biri olan temayül yoklaması sonuçları, bazı adayları birinci gösteren ve birbiri ile çelişen haberlerin basında yer alması, aday belirlemede ikinci bir kriter olan kamuoyu araştırması sonuçlarını da etkileyeceği yönünde tartışmalara neden olmuştur.” dedi.

Avcı, “Sonuçları açıklamakla yetkili olan Ak Parti Genel Merkezimiz sonuçlarla ilgili henüz bir açıklama yapmamıştır. Genel Merkezimiz tarafından İl Başkanlığımıza veya şahsıma; Ak Parti Milletvekili Aday Adayları arasında yaptığımız teşkilat temayül yoklaması sonuçları ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemiştir. Önceki yıllarda da olduğu gibi Genel Merkezimiz sonuçların açıklanmayacağını bildirmiştir. Buna rağmen sosyal medya hesapları üzerinden çeşitli illere ait sonuçlar yayınlandığını gördük. Rize’de de bazı haber portallarında ‘teşkilat temayül yoklama sonuçları’ şeklinde haberler yer almıştır. İl Başkanları bu sonuçları açıklamakla yetkili değildir. Yetki sadece genel merkezdedir. Ak Parti Genel Merkezimizin bu konuyla ilgili herhangi bir bilgi vermediği sürece bizim basına yansıyan bu sonuçların doğru olup olmadığı konusunda da doğru bir fikir beyan etmemiz mümkün değildir.” dedi.

Haber: Orhan Yazıcılar

Ak Parti Ayar’la Devam Edecek

hikmet_ayar

Ak Parti’de başlayan kongre sürecinde Rize’de cevabı en çok merak edilen soru: ‘Ak Parti’de İl Başkanı kim olacak?’ Merak edilen soru cevabını buldu; Hikmet Ayar, il başkanlığına devam edecek.

Deniz VARLI/ÖZEL HABER

‘Yeni Türkiye’deki Yeni Rize’nin iktidar partisi il başkanı kim olacak?’ sorusu, bir süredir Rize’de gündemi meşgul ediyordu. Bu sorunun cevabı Ak Parti Genel Merkezinden geldi. Genel Merkez’in Hikmet Ayar’la devam kararı aldığı ve tek liste ile seçime gidilmesini istediği öğrenildi.

İlçe ve İl Kongrelerinin tarihleri kesinleşmemesine karşın, Ak Parti Genel Merkezi’nin, Ayar’ın il başkanı olarak devam etmesi yönündeki kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği doğrultusunda aldığı öne sürüldü.

KARAVİN ADAY OLMAYACAK

Telefonla görüştüğüm, ismi İl Başkanı adayları arasında gösterilen Osman Karavin, adaylığı ile ilgili sorumuza net cevap verdi: “Aday değilim.” Karavin, kongrede il başkanlığına aday olmayacağını açıklarken, Genel Merkez’in kararına saygılı olduğunu ve ‘siyaseten büyüğüm’ olarak nitelendirdiği Hikmet Bey’e destek vereceğini söyledi.

AKP’de Adaylık Süreci Başladı

Ak Parti İl Başkanı Ayar, Bakırcı’nın görevi bırakması halinde onu iyi şekilde hatırlayacaklarını söyledi.

Deniz VARLI-AjansRize.Net

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, kurmaylarıyla beraber katıldığı basın toplantısında, 1 Ekim’de başlayan aday adaylığı başvuru sürecinin, 1 Kasım’da sona ereceğini belirterek, Kasım ayı sonunda veya en geç Aralık’ın ilk haftası bütün adaylarını belirlemiş olacaklarını söyledi.

Ak Parti olarak, seçim süreci boyunca hiçbir şekilde gerginlik üretmeyeceklerinin altını çizen Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Mart 2014’te yapılacak yerel seçimler için aday adayı olarak partilerine başvurmak isteyenlerde parti üyeliği şartını aramadıklarını, aradıkları tek gerek ve yeter şartın, kanunda belirtilen seçilme hakkına sahip olmak olduğunu ifade etti.

Ak Parti’nin adaylarını belirlerken, Genel Merkez yoklaması yönteminin uygulandığını hatırlatan Ayar, “Genel Merkezimiz, teşkilat temayül yoklaması, kamuoyu araştırması ve Genel Merkez yöneticileri ile Milletvekillerinin görüşlerini de alarak, adaylarımızı belirleyecek” dedi.

BAKIRCI BIRAKIRSA ONU İYİ ŞEKİLDE ANARIZ

Şu anki anketlerde Rize’deki tüm belediyeleri kazanabilecek durumda olduklarının görüldüğünü ifade eden Ayar, “Amacımız, tüm belediyeleri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeliklerini kazanmanın ötesinde, oyumuzu rekor seviyede artırmaktır” dedi.

Bir soru üzerine Ayar, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’nın iki dönem yaptığı belediye başkanlığı görevini bırakması halinde onu iyi hatıralarla anacaklarını söyledi. Devam etmesi halinde ne yaparsınız şeklindeki soruyu ise gülerek karşılayan Ayar, yorum yapmadı.

KADINLARA %50, ENGELİLLERE %75 İSKONTO

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, partilerinden il belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulunacaklardan 3 bin TL başvuru ücreti alınacağını, ilçe belediyeleri için bu rakamın 750 TL olarak belirlendiğini, belde belediye başkanlığı aday adaylarının 400 TL ve meclis üyesi aday adaylarının 250 TL ödeyeceğini söyledi. Ayar, kadın aday adaylarından bu ücretlerin yarısının, engelli aday adaylarından ise dörtte birinin alınacağını belirtti.

 

AKP’de Adaylık Süreci Öne Çekildi

Ak Parti Genel Merkezi tarafından alınan karar gereği öne çekilen adaylık süreci nedeniyle Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, kurmaylarını toplayarak olağanüstü toplantı yaptı.

Ayar, toplantıya İl Yürütme Kurulu üyeleri ve İlçe Başkanlarını çağırırken, yaklaşan yerel seçimler dolayısıyla aday adaylık müracaatları tarihine vurgu yaptı.

Toplantıda konuşma yapan Ayar, “Arkadaşlar, bu toplantı olağanüstü bir toplantıdır. Genel merkezimizden gelen talimatlar neticesinde yerel seçimlerin aday adaylık başvurularının erkene alınmasından dolayı çalışmalarımıza hız kazandırmak zorundayız. Bu sebeple teşkilatımızın bu konudaki görüş ve önerilerinden tutun, teşkilat içerisinden aday adaylığı başvurularına kadar detaylı bir görüş alışverişinde bulunmak için buradayız. Teşkilatımızda olmayan, fakat bizimle siyaset yapmak isteyenlere kapımızı açmak anlamında yapılacak çalışmaları değerlendireceğiz” dedi.

Ak Parti’de herkesin siyaset yapmaya hakkı olduğunu vurgulayan İl Başkanı Ayar, “Zaten biz siyaset akademisi programımızla herkese açık olduğumuzu bariz bir şekilde belirtmiş bulunmaktayız. İl ve ilçelerimizde Ak Parti’de siyaset yapmayı düşünen ve hizmet yolunda gayret sarf etmek isteyen bütün kardeşlerimize yapacakları ve yapacağımız çalışmaların hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

İl başkanlığı toplantı salonunda yaklaşık iki saat süren toplantı, ilçe başkanlarından ilçelerde yürütülmekte olan çalışmalar ve yaklaşan seçimlerde aday adaylıkları sürecinin değerlendirilmesi ve karşılıklı fikir alışverişlerinin ardından son buldu.

Ak Parti 12 Yaşında


14 Ağustos 2001 yılında kurulan ve halkın büyük bir destekle 3 dönem üstüste iktidarda tuttuğu, Türkiye’nin yakın tarihine damgasını vuran, özellikle yerleşik iktidar anlayışı ve askeri vesayet rejimine karşı verdiği mücadele ile ülkenin hal ve gidişini değiştiren Ak Parti’nin 12. kuruluş yıldönümü kutlanıyor.

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, yayımladığı mesajla 12. kuruluş yıldönümünü kutlarken, Ak Parti ile birlikte umutsuzluğun umuda dönüştüğünü, Rizeli Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’yi geleceğe taşıyan kadroların, parti içi demokrasi, millet iradesine saygınlık, siyasi ahlak ve erdem anlamında Türk ve Dünya siyasetine örnek olduğunu belirtti.

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar’ın 12. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı şöyle:

“Türkiye’mizin 2001 yılına kadar siyasi, ekonomik ve sosyal yönde ciddi bir perspektif daralması yaşadığı, halka giden tüm atar ve kılcal damarların tıkandığı, umutsuzluğun adeta bu ülkenin kaderi olarak algılandığı bir dönemde millet, sağ duyusuyla, engin irfanı ve hikmetiyle Ak Parti’yi 14 Ağustos 2001 yılında kurdu.

Türkiye’nin büyük sıkıntılar yaşadığı dönemde Genel Başkanımız, hemşerimiz Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşlarımız ile birlikte 12 yıl önce Türk siyaset sahnesinde yerimizi aldık.

Ak Parti 12 yıl boyunca parti içi demokrasi, millet iradesine saygınlık, siyasi ahlak ve erdem anlamında Türk ve dünya siyasetine örnek oldu.

Ak Parti olarak kurulduğumuz 12 yıl, iktidara geldiğimiz 11 yıldan beri milletimizin başını öne eğdirmedik, yaptığımız hizmetlerle milletimizin güvenine mazhar olduk.

İşte bu güven ve teşkilat mensuplarımızın üstün gayretleri ile 12 yıldır girmiş olduğumuz tüm seçimlerden alnımızın akıyla birinci parti olarak çıktık. Ülkemiz artık Ak Parti ile geleceğe hazırlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Ak Parti ile bu gününü değil, geleceğini konuşur duruma geldi. Artık günübirlik programlar ve projeler değil, 50 yıllık planları projeleri hazırlar olduk. Ülkemizin kuruluşunun 100. yılında dünyanın en iyi ve en istikrarlı ekonomik yapısını elde etmiş ülkeler arasında yer almayı hedefleyen bir ülkeyiz artık. Bulunduğu bölgenin lideri tüm dünyada mazlumların sesi olduk.

Ak Parti iktidara geldiği günden bu yana Türkiye’yi adeta yeniden imar etti. Edirne’den Kars’a, Hatay’dan Sinop’a, Muğla’dan Hakkari’ye kadar tüm şehirlerimize devasa yatırımlarla adete yeni bir çağ yakalattık. Türkiye’nin şehirleri Ak Parti ile modernleşiyor, büyüyor, gelişiyor ve ekonomik refaha kavuşuyor.

Tabii ki, Rize’miz de bu devasa yatırımlardan payını aldı ve kendisine yepyeni bir vizyon belirledi. Bu vizyon ışığında Rize 2023’e dev projelerini tamamlamış bir şekilde kavuşacak.

Partimizin 12′nci kuruluş yıldönümünün ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederken, bu kutlu yolda birlikte yürürken hayatlarını kaybetmiş tüm dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Partimize gönül vermiş, acı ve tatlı günlerinde hep yanımızda yer almış teşkilat mensuplarımıza desteklerini esirgemeyen bütün gönüldaşlarımıza en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyor, başarılarla dolu daha nice AK yıllara ulaşmamız dileğiyle tüm hemşerilerimize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Ak Parti Seçimlere Hazır

Ak Parti Rize İl Başkanlığınca; Genişletilmiş İl Yönetim Kurulu, Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları toplantısı, Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı konferans salonunda yapıldı.

Toplantıya İl Başkanı Hikmet Ayar başkanlık ederken, İl yönetim Kurulu Üyeleri, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, İlçe Başkanları ile Ak Partili İlçe Belediye Başkanları katıldı.

SEÇİMLERE HAZIRIZ

Toplantıda, Ak Parti Genel Merkezinden gelen direktifleri katılımcılara aktaran İl Başkanı Hikmet Ayar, yaklaşan yerel seçimler için teşkilatın her kademesinin hazır olduğunu belirterek, bir durum değerlendirmesi yaptı.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’nın belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdiği toplantıda, İl Teşkilat Başkanı Harun Mertoğlu, teşkilat yapılanması konusunda, İl Seçim İşleri Başkanı Ali Haydar Er, seçimlerle ilgili sandık kurulları konusunda, İl Halkla İlişkiler Başkanı İsmail Hakkı Şentürk, Ramazan ayı münasebeti ile gerçekleştirilen programlar konusunda ve İl Sosyal İşler Başkanı İsmail Kosif ise yine Ramazan ayında dağıtılan gıda yardımları konusunda detaylı bilgi verdiler.

Toplantı, güncel konuların istişareleri, karşılıklı fikir alışverişleri ve teşkilat yapısı konularının müzakereleri ile tamamlandı.

Sahte Üye Tartışması Büyüyor


Ak Parti’de sahte üye tartışmaları yeniden başladı. Bu kez devlet memurlarının, hacı adaylarının, infaz koruma memurlarının ve sıradan vatandaşların habersizce Ak Parti üyesi yapıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Ak Parti Rize teşkilatında usulsüz üye kayıtları yapılması üzerine başlayan tartışmalar bitmek bilmiyor. CHP’li üyelerin Ak Parti’ye imzaları alınmadan, bilgileri dışında üye yapıldığının ortaya çıkmasından sonra bu kez öğretmenlerin, kaymakamlıklarda çalışan memurların, hacı adaylarının ve hiçbir partiye üye olmayan birçok kişinin Ak Partiye imzaları alınmadan, habersiz şekilde üye kaydedildiği öne sürüldü.

Usulsüz üye kayıtları konusunda Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Topaloğlu ile İl Başkanı Hikmet Ayar, konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındılar.

Rize’de, aralarında CHP İl Sekreteri İsmail Durmuş ile CHP Merkez İlçe Başkanı Recep Durmuş’un eşi İffet Durmuş’un da yer aldığı 217’si merkez ilçeden ve 267’si diğer ilçelerden olmak üzere il genelinde toplam 484 CHP’linin, bilgileri dışında AKP’ye üye yapıldığının ortaya çıkması sonrası AKP içerisinde başlayan tartışmalar devam ederken, bir başka skandal daha ortaya çıktı.

ÖĞRETMENLER VE HACI ADAYLARI ÜYE YAPILMIŞ

İsminin açıklanmasını istemeyen Ak Partili bazı il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyelerinin, yaşananlardan ciddi rahatsızlık duydukları öğrenilirken, bu kişiler çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapılanların etik olarak uygun olmadığını belirten Ak Partili bir yönetici, “Bu habersiz üye yazma olayı bizleri çok rahatsız etmiştir. CHP’nin yaşananlarla ilgili yargıya gitmesi en doğal hakkıdır. Üye yazılımı sadece Rize merkezde değil, ilçelerde de gerçekleşmiş. Bazı ilçelerde infaz koruma memurları, öğretmenler, kaymakamlık çalışanları üye kaydedilmiş. Bununla kalınmamış; bazı hacı adayları da haberleri olmadan üye yazılmışlar.” dedi.

TEK SORUMLU İL BAŞKANIDIR

Sahte üye tartışmaları, Ak Parti Rize teşkilatlarında ciddi ayrışmalara neden olurken, sahte üye olayı ile ilgili Rize Merkez İlçe Başkanı Mehmet Topaloğlu’nun sorumlu tutulması, partide yeni bir tartışmanın da alevlenmesine neden oldu.

Türkiye genelinde en çok üye yaptığı gerekçesiyle başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından plaketle ödüllendirilen İl Başkanı Hikmet Ayar’ın sahte üye olayından Merkez İlçe Başkanı Mehmet Topaloğlu’nu sorumlu tutarak istifaya çağırdığı iddiası ortaya atılırken, bazı il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin, “Usulsüz üye kayıtlarının tek sorumlusu vardır; O da İl Başkanı Hikmet Ayar’dır” şeklinde tepki gösterdikleri belirtildi.

İLÇE BAŞKANI DEĞİL, İL BAŞKANI İSTİFA ETMELİDİR

“Yaşananların sorumlusu bellidir” diyen bir başka Ak Partili yönetici ise; İl Başkanı Hikmet Ayar’ın Merkez İlçe Başkanı Mehmet Topaloğlu’na il yönetiminde yer alan bir kişi aracılığıyla haber gönderdiğini ve ‘Bu işin sorumlusu Merkez İlçe Başkanıdır’ diyerek, Mehmet Topaloğlu’ndan sorumluluğu üstlenip istifa etmesini istediğini söyledi. Bunun doğru bir davranış olmadığını vurgulayan aynı yönetici, “Bu şekildeki üye kayıtları yalnızca merkezde değil, diğer ilçelerde de yapılmıştır. İşin gerçeği şu; seçmen listeleri alınarak bilgisayar başına geçen gençlik kollarında görevli kişiler sabah akşam üye yazmışlar. Bunların kim olduğunu İl Başkanımız Hikmet Ayar gayet iyi biliyor. Peki, sormak lazım; hacı adaylarının ve hacıların isimlerini müftülükten kim alıp da üye yaptı? Sıradan birçok vatandaşın haberleri olmadan üye gösterildiğini hepimiz biliyoruz. İl Başkanının bütün bunlardan haberi vardır. Çıkıp merkez ilçe başkanını sorumlu tutarak bu işten kurtulamaz. En çok üye yaptığı için Başbakan’dan plaket alan kendisidir; dolayısıyla yapılanların sorumluluğu da kendisine aittir ve istifa etmesi gereken kişi İl Başkanı’dır; çünkü Başbakan’ımızı yanıltmıştır. Çıkıp kaç üye ile partiyi teslim aldı, kaç üye gerçek üyedir ve kaç sahte üye yapılmıştır; bunları bir an evvel kamuoyuna acilen açıklamalıdır.” diye konuştu.

CHP’DEN DAVA, MHP VE SP’DEN TEPKİ

CHP, partililerin usulsüz olarak Ak Parti’ye üye kaydedilmesi sonrası yargıya başvurarak suç duyurusunda bulunurken, MHP ve SP de usulsüzlüğe sert tepki gösterdi.

Bütün bu gelişmeler sonrası bu kez öğretmen, hacı adayları ve infaz memurlarının AK partiye üye edildiği iddialarının gündeme gelmesi üzerine CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Recep Durmuş, “Memur, hacı, hoca, öğretmen hiçbir ayrım gözetmeden gizlice kendi partilerine üye yapmışlar. Biz kendi partimizin üyeleri olanları isimler kesiştiği için tespit edebildik. Peki, hiçbir partisi olmayan ve oraya üye olduğunu dahi bilmeyen insanlar var; bunların hesabını birileri vermelidir.” dedi.

RİZE İLE SINIRLI DEĞİL

Ak Parti üyesi görülen CHP Rize İl Saymanı İsmail Durmuş ise parti üyeliğine ilişkin yazıyı görünce şoke olduğunu belirtmiş, “AKP’ye dilekçe verdim, ’Partinize üyeysem bana üyelik belgemi verin. Nasıl imza atmışım bana bir gösterin’ dedim, bunun cevabını halen alamadım. Biz AKP’den cevap beklerken yeni sahte üye iddiaları ortaya çıktı. Biz partili arkadaşlarımızla beraber suç duyurusunda bulunduk, sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu olay, Rize ile sınırlı değil, birçok şehirde benzer işler yapılmış. Genel merkezimiz de konu üzerinde hassasiyetle duruyor. Bu işin peşini bırakmayacağız. Eskiden banka, bakkal soygunlarının adı hırsızlıktı. Şimdi de üye çalınıyor. Bu da hırsızlığın 2012 versiyonudur. Bu işin Rize’de sorumluları bellidir. Siyasetin bir etik anlayış çerçevesinde yapılması gerekir. Umarız, siyasi etiğe uygun olarak bu işin sorumluları gereğini yapar” diye konuştu.

YAPILANLAR SİYASİ AHMAKLIKTIR

“Bu yapılanlar siyasi ahmaklıktır” diyen MHP Rize İl Başkanı Zeki Mayi, “AKP yaptığı bu yanlış işi temizlemelidir. Siz bir üyenin imzasını almadan nasıl üye yaparsınız! Ortada bir suç olduğu açık; bunun hesabını sorumlular vermelidir. Bu siyaseten çok çirkin bir davranıştır. Öyle susup, sonra da hiçbir şey olmamış gibi çıkıp sokağa siyaset yapamazsınız. Bunun hesabını Rize halkına vermelisiniz. Çünkü yapılanları ahlaken bir yere koyamazsınız” şeklinde tepkisini ifade etti.

BİZDEN KAÇ KİŞİ VAR?

“Verin bir bakalım; bizden kaç kişi AKP’ye üye yazılmış” diyerek Ak Parti yöneticilerine seslenen Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Uzun, “Ortada bir gariplik var. Ak Partili yöneticiler yaptıkları bu işten sanırım kurtulmakta zorlanıyorlar. Çıkıp 75 bin üye yaptım diyorlar; acaba partimizden kaç üye AKP’ye üye gözüküyor veya partimize üye olmayan ancak yakın aile çevremiz ve sempatizanımız olan kaç kişi AKP’ye üye olarak yazılmıştır? Bu kadar üye arasından bunları çıkartmaları zor olur, versinler bize üye listelerini, biz o sahte üyeleri ayıklayıp bu işi temizleyelim, Rize halkı da rahatlasın.” dedi.

Bu işlerin bir ahlaki kural içerisinde yapılması gerektiğini savunan Uzun, siyaseten de sorumluluğu bulunduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Partinin il başkanı bütün bu yaşananların sorumlusudur. Siyaseten bu böyledir. O zaman yapması gereken çıkıp gerçekleri kamuoyuna açıklamak ve bu işi sonlandırmak olmalıdır. Demek ki, sırf birinci olmak ve başbakandan ödül almak için başlatılan süreç iyi yönetilememiştir.”

AYAR İLE TOPALOĞLU AÇIKLAMA YAPMADI

Öte yandan, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Topaloğlu ile İl Başkanı Hikmet Ayar’ın konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmamaları şaşkınlık yarattı. Ayar’ın konuyla ilgili kısa süre içinde detaylı bir açıklama yapacağı belirtiliyor.

Rize kamuoyu, usulsüz üye kayıtları konusunda Ak Parti’den yapılacak açıklamayı merakla bekliyor.

Kamulaştırmaya Devam Ediliyor

Ayar, Güney Çevre Yolu’nun 4-7 kilometreleri arası için kamulaştırma bedellerinin 2013 yılının Şubat-Mart aylarında ödeneceğini açıkladı.

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, önceki gün Karayolları Trabzon Bölge Müdürlüğüne yaptığı ziyaret hakkında bilgi verdi. “Trabzon Bölge Müdürlüklerine yaptığımız ziyaretlerde Karayolları 10. Bölge Müdürümüz Ahmet Hulki Tuncer ile bir araya geldim.” diyen Ayar, Bölge Müdüründen özellikle Güney Çevre Yolu çalışmaları hakkında detaylı bilgiler aldığını ifade etti.

Güney Çevre Yolunun ilk 4 kilometresi için kamulaştırma bedeli olarak daha önce 62 milyon Liranın ödenmeye başlandığını hatırlatan Ayar, “Güney Çevre Yolu’nun 4 ve 7 Kilometreleri arası olan kamulaştırma bedelleri Şubat ve Mart aylarında ödenmeye başlanacak. Böylece toplamda ödenen miktar, 85 milyon Lirayı bulacak.” dedi.

Ayar, Teşkilat olarak Rize için devam eden çalışmaları takibe devam etmekle beraber, süregelen çalışmaların vatandaşları mağdur etmemeleri konusunda da dikkatli çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Ayar: Çalışmaların Takipçisiyiz

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Trabzon’da bir günde dört ayrı kurumu ziyaret ederek, önemli temaslarda bulundu ve Rize için devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İLK ZİYARET DSİ’YE

İlk olarak Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon 22. Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden İl Başkanı Ayar ve beraberindeki heyet, burada DSİ Bölge Müdürü Adil Erdoğan Yaşaroğlu’nun konuğu oldu. Yaklaşık bir saatlik ziyarette başta Rize’deki şehir içindeki derelerin ıslahına yönelik başlatılan projelerin durumu, İkizdere Güneyce suyu, İyidere rekreasyon çalışmaları hakkında bilgiler alan Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, “Şehrimiz için önem arz eden bu ve bunun gibi projeleri yakından ve itina ile takip etmekteyiz” dedi.

YAPIMI MUHTEMEL SALARHA TÜNELİ !

DSİ’nin ardından bir sonraki durak olan Karayolları Trabzon 10. Bölge Müdürlüğüne giden İl Başkanı Hikmet Ayar ve beraberindeki heyet, burada Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Hulki Tuncer ile biraraya geldi. Ayar, Karayolları Bölge Müdürlüğünün çalışmalarından memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Rize için büyük proje olarak adlandırılan Ovit Tüneli ve Güney Çevre Yolu Hakkında gelinen nokta ve bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği konusunda kapsamlı bilgi aldı.

Ovit Tüneli ve Güney Çevre yolu dışında Rize’de çalışmaları devam eden Derepazarı-Kendirli ve Pehlivantaşı-Yolbaşı-Kalkandere yolları hakkında bilgiler alan Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Rize’de yapımı muhtemel (!) Salarha tünelinin yeri konusunda da fikir alış verişinde bulundu.

KTÜ REKTÖRÜ BAYKAL’I ES GEÇMEDİ

Buradaki ziyaretinin ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Baykal’ı makamında ziyaret eden Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ve beraberindeki heyet, Rektör Baykal ile yaklaşık yarım saatlik bir görüşme yaptı.

Görüşmede, Prof.Dr. Süleyman Baykal’a hayırlı olsun dileklerini sunan Ayar, buradan Trabzon 14. İletim -Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü’ne (TEİAŞ) geçerek, Grup Müdürü Hasret Demirkaya ile biraraya geldi.

Rize’nin Kalkandere ilçesinde yeni oluşturulan Dağıtım Merkezi hakkında Grup Müdürü Hasret Dermirkaya’dan kapsamlı şekilde bilgiler alan Ayar, ” Rize’mizde yapımı süren, yapımı planlanan bütün çalışma ve projelerimizi yakından takip ediyoruz. Bu bir sorumluluk meselesidir. Şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın daha iyi yaşam standartlarında hayatlarını sürdürebilmelerinden sorumluyuz. Bu sorumluluğumuzun bilinciyle teşkilat olarak çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Ayar, Rize'de yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmenin sorumluluğunu taşıdıklarını ifade etti.

AKP’den SP’ye Geçmiş Olsun

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, önceki gün Mehmet Kazdal’ın hayatını kaybettiği kazada, aynı araçta bulunan ve kazayı yaralı şekilde atlatan Saadet Partisi Rize İl Başkanı Hasan Uzun’u ziyaret etti.

Rize İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Gültekin ve Ak Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Savaş Tabak ile birlikte Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, burada Hastanede yatmakta olan Saadet Partisi Rize İl Başkanı Hasan Uzun’u ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastanenin Başhekim Yardımcısı Dr. Mevlüt Karataş’tan, Hasan Uzun’un sağlık durumuyla ilgili bilgi alan Ayar, dün yoğun bakımdan çıkarılan Hasan Uzun’un yattığı odaya giderek geçmiş olsun temennisini iletti.

Aynı kazada yaralanan ve KTÜ Farabi Hastanesi’nde tedavi altına alınan SP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Azder’i de, tedavi gördüğü hastanede ziyaret eden Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Başkan Yardımcısı Savaş Tabak ve İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Gültekin, Azder’e de geçmiş olsun temennisinde bulunduktan sonra Rize’ye döndüler.