Etiket arşivi: erdal genç

Siyaset Akademisi Tamamlandı

Ak Parti Ar-Ge Başkanlığı tarafından yürütülen Siyaset Akademisi 10. dönem sertifika töreni yapıldı.
Törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ve partililer katıldı.

Açılış konuşmasını İl Koordinatörü Erdal Genç yaptı.

Yapılan Sinevizyon gösteriminin ardından Akademi’de başarı elde edenler sertifikalarını, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal ve AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar’ın elinden aldı.

Sertifika töreninin ardından bir konuşma yapan Gümrük Ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Partimiz bünyesince yapılan her organizasyon ve seminer bir okul edası içinde gerçekleşir. Bugün burada da bunun bir örneğini görmekteyiz. Öğrenmenin yaşı olmadığı gibi, bilgi alışverişinin de dalı olmaz. Bu bağlamda gerçekleştirilen bütün seminerler öğretici ve eğiticidir” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’dan sonra kürsüye çıkan Rize Milletvekili Hasan Karal, “Gerçekten bu kadar katılım olacağını sanmıyordum. Daha önceki Siyaset Akademilerine bu kadar katılım olmamıştı. Ancak Rize’de vatandaşlarımızın göstermiş olduğu bu ilgi bizleri memnun etmektedir. Siyasetin okulu yoktur. Siyasetin okulu işte bu teşkilatlar ve bu sıralardır. Daha doğrusu, siyasetin temel unsuru tecrübedir. Ben başarı gösteren kardeşlerimi tebrik ediyorum” dedi.

Son olarak konuşmasını yapan AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, “Siyaset Akademileri Genel Merkezimiz Ar-Ge tarafından organize edilmektedir. Tüm Ülkede olduğu gibi şehrimizde de bu faaliyet gerçekleşmektedir. Doğrusunu isterseniz bu faaliyetin gerçekleşmesi için temelde 100 kişi bulmak gerekir. Başlagıçta, ‘Acaba vatandaşlarımız tarafından ilgi gösterilir mi?’ kaygısı taşıyorduk. Ancak öyle bir hal oluştu ki, bizler 100 kişi beklerken karşımıza 306 kişi gibi bir rakam çıktı. Bu sonuç ve istek bizi memnun etti. Demek ki, teşkilatçılık, kuralına göre yapıldığında başarı kaçınılmaz oluyor. Ben en başta bu organizasyonu üstlenen Erdal Genç kardeşimize ve başarı gösteren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Rize Ak Parti Ar-Ge Başkanlığı tarafından yürütülen Siyaset Akademisi 10. döneminde başarı sıralamasında ilk 10 şöyle oluştu:

Süleyman Yılmaz-Sadık Bayraktar-İbrahim Kutanoğlu-Meryem Seferoğlu-Ömer Yılmaz-Sultan Murat Karadağ-Recep Ali Çom-Yasin Oktay-Abdülkadir Kılıç-Kemal Köksal

Ak Parti Siyaset Öğretiyor

Ak Parti Rize İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’nde 5. hafta eğitimi tamamlandı.
Siyaset Akademisi’nin 5. haftasında ilk ders Doç. Dr. Bekir Berat Özipek’in “Temel Siyasi Kavramlar” konulu anlatımıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi Küçük Salonda başladı. Sunumunu slaytlarla destekleyen Özipek, siyasetin kuramsal yapısı açısından katılımcıları bilgilendirdi. Katılımcılardan da sorular alan Özipek’in dersi, 2,5 saat sürdü.

Siyaset Akademisi derslerine katılan Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, eğitimin sonunda Doç. Dr. B. Berat Özipek’e teşekkür ederek, Rize çayı hediye etti.

Akademinin ikinci dersi “Siyasal Etik” konusundaydı ve Sakarya Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Aykut tarafından verildi. Aykut, Etik ve Ahlak kavramları üzerinde durarak, iki kavram arasındaki farkları tarihsel örnekler içeren bir anlatımla kursiyerlere anlatırken, dersin son bölümünde katılımcıların sorularını yanıtladı.

Verilen bilgileri not alan katılımcıların dersleri dikkatle takip ettikleri gözlenirken, kursiyerlere uygulanan eğitim anketi ile gelecek derslerin daha kusursuz olması sağlanacak.

Siyaset Akademisi’nde son haftalara doğru gidilirken katılımcıların giderek daha da aydınlandıklarını ve eğitimlerin yalnızca siyaset açısından değil toplumsal yaşam yönünden de birçok kazanım sağladığını vurgulayan Siyaset Akademisi Rize İl Koordinatörü Erdal Genç “Verilen eğitimlerin yansımalarını birebir konuşmalarda ve özellikle de çalışmalarda net olarak görebiliyoruz” dedi.

Siyaset Akademisi Başlıyor

AK Parti Ar-Ge Başkanlığı bünyesinde hayata geçirilen Siyaset Akademisi’nin 10. dönem kayıtlarının başladığı bildirildi.

AK Parti Rize İl Başkanlığı toplantı salonunda açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı ve Siyaset Akademisi İl Koordinatörü Erdal Genç, Siyaset Akademisi kayıtlarının 1 Kasım 2011 tarihinden itibaren başlayacağını söyledi.

Siyaset Akademisine herhangi bir siyaset kimlik gözetmeksizin, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının katılabileceğini hatırlatan Genç, “Akademi, geleceğin lider Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlanması için hazırlanmış bir programdır. Siyaset akademisinin 10. dönem konsepti, genel merkezin aldığı karar ile ‘Lider ülke Türkiye’ olarak belirlenmiştir. Program bünyesinde yapılacak eğitimler, Siyaset Bilimi, Hukuk, Ekonomi, uluslararası ilişkiler ve sosyoloji dallarında olacaktır” dedi.

Genç, “Eğitim kapsamında her bir ders yaklaşık 2,5 saat sürecek olup, haftada 2 ders saati olmak üzere toplam 8 hafta devam edecektir. Bu programı kendini geliştirmek isteyen katılımcı, değer üreten kişiler için çok önemli bir fırsat olarak görüyorum. Özellikle gençlerin ve kadınların yoğun ilgisini bekliyoruz. Programın sonunda yapılacak yazılı sınav sonucunda her ilin birincisi sertifika ve plaketini Başbakan ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan alacaklardır. Programa katılmak ve detaylı bilgi almak isteyenler İl Başkanlığı’nda kurulan kayıt masasına başvurabilirler” diye konuştu.

Program, 14 Kasım 2011 tarihinde başlayacak ve 8 hafta sürecek. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes, 100 lira kayıt ücretini ödeyerek, ‘Ak Parti Siyaset Akademisi’ne kayıt yaptırabiliyor.

AK PARTİ SİYASET ÖĞRETİYOR

erdal_genc01AK Parti Rize Ar-Ge’den sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erdal Genç, Siyaset Akademisi 8. döneminin Şubat ve Mart aylarında Rize’de yapılacağını açıkladı.

Ar-Ge’den sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erdal Genç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, AK Parti AR-GE Başkanlığınca yürütülmekte olan Siyaset Akademisinin bir siyasi parti tarafından yürütülen dünyadaki en geniş çaplı eğitim faaliyeti olduğunu söyledi.

AK Parti Siyaset Akademisinin bugüne kadar yaklaşık 30 bin katılımcıya ulaştığını, Erdoğan’ın talimatıyla, Türkiye genelinde daha da yaygın ve etkin programlar yürüteceğini, Demokratikleşme, Hukuk ve Ekonomi alanlarını kapsayacak yeni bir eğitim dönemine başlayacağını bildirdi.

Siyaset Akademisinin, bir parti içi eğitim faaliyeti olmakla birlikte, parti ve siyasal görüş ayırt edilmeksizin 18 yaşın üzerindeki her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına açık bir siyasal eğitim ve sosyal paylaşım faaliyeti olduğunu vurgulayan Genç, “Amacımız, geleceğin Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek bireylere hem siyasal hem sosyal hem de kültürel alanlarda daha etkin bir donanım kazandırmaktır. Katılımcılar, bu eğitim döneminde önemli siyasetçi ve akademisyenleri dinleyip mevcut donanımlarını ve bilgi düzeylerini geliştirme fırsatı bulacaklardır. Programda teorik ve güncel konulara dönük derslerin yanısıra kişisel gelişim, deneyim paylaşımı dersleri de olacaktır. Program sonunda yapılacak sınavda, katılımcılardan başarılı olanlara sertifika verilecektir” dedi.

Genç, güncel siyasi ve ekonomik konulara ilgi duyan, sosyal ilişkilerini geliştirmeyi arzulayan ve ülke meselelerine duyarlı tüm vatandaşları bu programa katılmaya davet etti.

Siyaset Akademisi Rize İl Koordinatörlüğünce düzenlenecek 8. Dönem eğitim programı 6 Şubat-31 Mart tarihleri arasında Cumartesi ve Pazar günleri 09.30- 16.30 saatleri arası İsmail Kahraman Kültür Merkezinde yapılacak.

siyaset_akademisi_afis01