Tarih: 24.04.14       
Reklam Alanı
Hastaneye Otopark Yapılıyor

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi için yapımı devam eden çok katlı otopark inşaatında incelemelerde bulundu.

Bakırcı, otopark inşaatındaki inceleme sırasında yaptığı açıklamada, otoparktan hastane birimlerine kadar uzanan, üzeri kapalı yürüyen merdiven projesi için çalışma başlattıklarını söyledi.

Park sıkıntısının Rize’nin en büyük sorunu olduğunu belirten Başkan Bakırcı, “Trafik ve park sorunu sadece hastanemizin değil, ilimizin en büyük sorunudur. Hastanenin açılma sürecinde burada çok katlı bir otopark yapılması için girişimlerimiz olmuştu. O günlerde fazla bir trafik yoğunluğu olmadığı için ihtiyaç olmadığı söylenmişti. Zamanla ihtiyaç oldu. Yapımı da bugüne kısmetmiş. 600 araç kapasiteli, beş katlı, toplam yapım maliyeti 11 milyon TL civarında olacak” diye konuştu.

HASTALARA YÜRÜYEN MERDİVEN HİZMETİ

Bakırcı, inşaatın tamamlanması ile birlikte otoparktan hastane birimlerine kadar uzanan, üzeri kapalı yürüyen merdiven projesi için çalışma başlattıklarını belirterek, “İnşallah bu projenin bitiminde, Sayın Bakanımıza da sunumunu yaptığımız gibi otoparktan hastanenin birimlerine ulaşan üzeri kapalı bantlar ve yürüyen merdivenler yapılmasını amaçlıyoruz. Bu düşünceye Rize kamuoyu olarak hep birlikte destek vermeliyiz. Otapark tamamlandığında Türkiye’de eşine az rastlanan bir yürüyen merdiven sistemini ilimize kazandırmak istiyoruz. Zannediyorum bu sistem, havaalanları dışında hiçbir yerde yok. Şehir içerisinde çeşitli noktalarda da yürüyen merdivenler inşa etmeyi düşünüyoruz” Şeklinde konuştu.

ARAÇLAR 160 EVLER’İN YANINA PARK EDİLECEK

Bakırcı, inşaat sürecinde hastane yolu trafiğini rahatlatmak için bir by-pass yolu çalışması başlattıklarını da belirterek, yol çalışmasını da denetledi. Bakırcı, otopark inşaatı boyunca açık tutulması planlanan yol ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Şu anda burada bin 200 araç park ediyordu. İnşaat dolayısı ile bu parklar yapılamadığı için bir yoğunluk oluştu. Tıp Fakültemizin yanında bir düzenleme yapıyoruz. Vatandaşlarımız araçlarını Güney çevre yolu başlangıcı olan 160 Evler’in sağında oluşturulan geçici park alanına çekebilecekler. Dolmuşçularımız ile de görüştük. Araçlarını orada park edenler ücretsiz olarak minibüslerden hastaneye çıkmak için hizmet alabilecekler. Bu inşaat süresi içerisinde trafiği rahatlatmak için hastanemizin arkasındaki öğrenci yurdunun içerisinden, Hamzabey yoluna bağlanan bir by-pass yolu yapıyoruz. 3-4 yıl önce de bu yolu planlamıştık ancak olmamıştı. Kısmet bugüneymiş” dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Eylül 2013, 00:04 tarihinde yayımlandı.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YAZDIR
YÖNET
YORUM YAZIN
ajansrize-1-kapak cumba
SON DAKİKA
...
Köşe Yazarları
... ...
Facebook Sayfamız