Tarih: 20.04.14       
Reklam Alanı
Kendirli’ye Bakan Desteği

Kendirli Belediyesine yeni bir hizmet aracı daha…

Belediye başkanı Salih Uzun, yaptığı açıklamada, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yapmış olduğumuz müracaat neticesinde Bakanlığımızdan Belediyemize hibe olarak bir çöp aracı verildi. Bundan dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Salih Uzun açıklamasında, “Temizlik imandandır ilkesine bağlı olarak çevre temizliğinin üzerine hassasiyetle gitmekteyiz. 1967’de kurulan belediyemiz resimlerde de görülmekte olduğu gibi zor ve ilkel şartlar altında temizlik çalışmalarını yürütmekte olup, 1967–2004 yılları arasında bu görüntüyü ortadan kaldıramamıştı. 2004’te biz geldikten sonra temizlik konusuna özel bir hassasiyet göstererek beldemize modern temizlik imkanlarını kazandırdık. Çöp yığınlarını beldemizden kaldırarak temiz bir çevre oluşturmaya gayret ettik. Bunda da başarılı olduk. Şimdi tertemiz bir Kendirli sloganıyla daha temiz bir Kendirli oluşturmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle vatandaşlarımızın çöplerini atarken çöp bidonlarının çevresine değil içine atıp kapaklarını kapatmalarını ve çevreye daha hassas ve duyarlı olmalarını rica ediyorum. Çöp konusunda 1967–2004 yılları arasında geçen 37 yılda kat edilen mesafeden fazlasını 2004–2012 yılları arasında katettik. 8 yılda 2 modern çöp aracı, 85 çöp konteynırı ile temizlikte çığır açtık. Biz Kendirli sevdalısıyız, bu sevdamızla, hizmet aşkıyla çalışacağız ve bu çalışmaları yapmaktan asla yorulmayacağımız” ifadelerini kullandı.

Uzun sözlerini, “8 yılda araç ve makine parkına, beldemizin ihtiyacı olan 10 araç ilave ederek gayretimizi ortaya koyduk. Yenilenme, modernleşme, halka hizmet etme konusunda hiç kimse hızımızı kesemeyecektir. Milletimizin duası bizi bahtiyar ediyor” şeklinde tamamladı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30 Mart 2012, 11:02 tarihinde yayımlandı.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YAZDIR
YÖNET
YORUM YAZIN
ajansrize-1-kapak cumba
SON DAKİKA
...
Köşe Yazarları
... ...
Facebook Sayfamız