Tarih: 19.04.14       
Reklam Alanı
Rize’de 13 Yaşındaki Kıza Taciz

Rize’de 13 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunulduğu iddiası üzerine Rize Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Tacizle suçlanan kişi ise tutuklandı.

Rize’de ilköğretim okulu 7. sınıf öğrencisi bir kız çocuğuna komşusu olan 31 yaşındaki evli bir erkek tarafından cinsel tacizde bulunulduğu iddia edildi. Tacizde bulunduğu iddia edilen kişi ise tutuklanarak Rize Kalkandere L Tipi Kapalı cezaevine gönderildi.

AİLECE PSKOLOJİMİZ BOZULDU

20 gün önce istismara uğrayan kız çocuğunun olayı bundan 10 gün önce bir arkadaşına anlatması ve arkadaşının durumu ise okuldaki öğretmenlerine bildirmesiyle ortaya çıktı. Kendisinin olayı emniyette öğrendiğini anlatan anne, bir komiserin komşusunu arayarak haber gönderdiğini ve emniyete çağırarak durumu anlattığını söyledi.

Çocuğunun 10 günden beri okula gitmediğini söyleyen anne, boşandığı eşinin ‘çocuğun da kabahati var’ diyerek davayı kapatmak istediğini, kendisinin de davacı olmaması için tehdit edildiğini öne sürdü.

BAŞKA OKULDA OKUMASI DAHA DOĞRU

Okul yönetiminin ‘Çocuğun, daha büyük sorunlar yaşamaması için başka bir okula gönderin’ tavsiyesine katıldığını ifade eden cinsel istismara uğradığı öne sürülen küçük kızın annesi, “Çocuğumun aynı okula gitmesini istemiyorum, kızım da istemiyor. Devlet yetkilileri bize sahip çıksın, kızımın tedavi görmesi gerek. Kızım şimdi evde adeta hapis hayatı yaşıyor, eğitimi yarıda kaldı. Kızımın ne suçu var; ben onun okumasını istiyorum. Kızım korkutuldu, susturuldu ve ne yapması gerektiğini bilmiyor; o daha 13 yaşında…” diye konuştu.

RİZE VALİLİĞİ, OLAYIN TAKİPÇİSİ

Öte yandan olayla ilgili Rize Valisi Nurullah Çakır’ın idari açıdan konuyu takip ettiği, tacize uğradığı iddia edilen kızın eğitimine devam etmesi için gerekenlerin yapılacağını bildirdiği, herkesin yasalara ve adalete güvenmesini istediği, devletin mağdurların yanında olduğunun bilinmesi gerektiğini ifade ettiği öğrenildi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Aralık 2012, 10:38 tarihinde yayımlandı.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YAZDIR
YÖNET
YORUM YAZIN
ajansrize-1-kapak cumba
SON DAKİKA
...
Köşe Yazarları
... ...
Facebook Sayfamız