Tarih: 17.04.14       
Reklam Alanı
Saadet’in Rize Adayları

Saadet Partisi Rize Genişletilmiş İl Divan Toplantısında Rize Belediye Başkan aday adayları ile Derepazarı ve İyidere Belediye Başkan adayları tanıtıldı.

Deniz Varlı

Genel Başkan Yardımcıcısı Mehmet Kahraman ile MKYK Üyesi Dursun Ali Düzenli’nin katılımıyla yapılan Saadet Partisi Genişletilmiş İl Divan Toplantısında, yerel seçimler için belirlenen adaylar tanıtıldı. Rize Belediye Başkanlığı için iki aday adayı olan Osman Çavuşoğlu ile Mehmet Arıcı’dan biri, yapılacak temayül yoklaması ve genel merkez değerlendirmesinin ardından aday olarak gösterilecek. Öte yandan; Saadet Partisi’nin Derepazarı Belediye Başkan adayının Talip Mani, İyidere adayının ise Zekeriye Demet olduğu açıklandı.

GEZİ OLAYI SİYONİST OYUNU

Kendirli Belediye Başkanı Salih Uzun’un, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin belediyedeki incelemeleri nedeniyle katılamadığı Saadet Partisi Genişletilmiş İl Divan Toplantısında konuşma yapan Rize İl Başkanı Hasan Uzun, Saadet Partisi’nin oy oranını artırdığında ülkede hemen bir Siyonist oyun tezgahlandığını belirterek, “İşte Gezi olayları bunun son örneğidir.” şeklinde konuştu.

Önümüzde 3 önemli seçim olduğunu vurgulayan İl Başkanı Uzun, “Sırasıyla yerel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler yapılacak. İlk kez böyle bir seçim süreci yaşayacağız. Saadet Partisi olarak, öncelikle yerel seçimlerde Ak Parti’ye ders vereceğiz, ardından Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere gireceğiz” dedi.

SP İl Başkanı Hasan Uzun, Milli Gazete dışında ulusal yayın yapan hiçbir medya organının kendilerine haberlerde yer vermediğini öne sürerek, “Sözümüzü kimseye duyuramıyoruz. Bir tek elimizde Milli Gazete var. Milli Gazete’nin olmadığı yerde gerçekler yok. Gazete bizim elimiz, ayağımız ve öncü kuvvetimiz. Yerelde TV’ler ve gazeteler sağolsunlar çağırdığımızda geliyorlar” diye konuştu.

Uzun, yerel seçimlerde hem il merkezi hem de ilçelerde Rize’yi sallayacaklarını ve gerisini genel merkeze bırakacaklarını sözlerine ekledi.

SEÇİMLER SÜRPRİZLERE GEBE

Toplantıda bir konuşma yapan SP MKYK Üyesi Dursun Ali Düzenli, seçimlerin çok büyük sürprizlere gebe olduğunu belirterek, “Ak Parti korkuyor. Korku CHP’den, MHP’den değil, Milli Görüş’tendir” dedi.

Gezi Parkı olaylarına değinen Düzenli, Başbakan Erdoğan’ın dış güçler vurgusunu eleştirerek, “Sayın Başbakan, dış güçler dediğiniz AB, ABD ve İsrail değil mi? Siz 10 yıllık iktidarınız boyunca bu güçlerle beraber hareket etmediniz mi? Siz, o dış güçlere dayanarak iktidara gelmediniz mi? Siz onların her dediğini yaptınız, onların istediği yasaları çıkarttınız. Şimdi olumsuzlukları dış güçlere havale etmeniz ne kadar doğru?” diye konuştu.

MİLLETİN ÜMÜĞÜNÜ SIKTIN, NEYİ VAR NEYİ YOKSA FAİZ LOBİLERİNE VERDİN!

Baaşbakan Erdoğan’ın Gezi Parkı olaylarının sorumlularından birini de faiz lobisi olarak tanımlamasını eleştiren SP MKYK Üyesi Dursun Ali Düzenli, “Tayyip Bey, ‘faiz dünyanın gerçeğidir’ diyen sen değil misin? 10,5 yılda 565 milyar TL faiz ödedin. Bu ülkenin, bu milletin neyi varsa ümüğünü sıkmış almışsın ve onu dış güçlere, faiz lobilerine vermişsin. Bu millet, faizden çektiğini hiçbir şeyden çekmemiştir.” dedi.

SEÇİMLER 4 PARTİ ARASINDA GEÇECEK

SP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kahraman ise seçimlerin 4 parti arasında geçeceğini söyledi. BDP’nin kimi yerlerde seçime girip kimi yerlerde girmediğini; bu nedenle seçimlerin iktidar partisi, CHP, MHP ve Saadet Partisi arasında geçeceğini öne süren Kahraman, Gezi Parkı olaylarının 13 ağaç için başlayan bir hareket olduğunu ifade ederek, CHP’nin bunu toplumsal ayaklanmaya götürmeye çalıştığını, iktidarın ise bu ortamı kendi lehine kullanmaya çalıştığını kaydetti.

ÜLKE ELDEN GİDİYOR

Konuşmasında, Büyük İsrail Projesinin adım adım uygulamaya geçirildiğinin altını çizen SP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kahraman, geçtiğimiz günlerde İsrail Büyükelçisinin Harran ve Urfa’nın kendileri için çok önemli olduğunu söylediğine atıfta bulunarak, “Yabancılara 25 dönümün üzerinde arazi satışı imkansız iken, bu iktidar bu miktarı 300 dönüme çıkardı ve Bakanlar Kurulu kararıyla 600 dönüme kadar yabancılara toprak satışının önünü açtı” diye konuştu. Kahraman, şöyle devam etti:

“Ülke elden gidiyor; topraklarımız yabancılara satılıyor, dış borcumuz 600 milyar TL’ye çıktı. IMF’ye borcumuz bitti, hatta borç verecekmişiz! O halde neden her yıl 50 milyar TL borç faizi ödüyorsunuz? Madem paran var, neden IMF’ye borç vereceğim diyorsun; paran varsa çay üreticisine, fındık çiftçisine, buğday üreticisine versene! Faiz lobilerini, holdingleri kim besledi; mevcut iktidar. Şu Gezi olayları sırasında sessiz sedasız bir yasa çıkardılar; yabancılara petrol ve doğalgaz arama, çıkarma, satış izni verildi. Geçen gün AKP’li Samsun Milletvekili ‘bana TBMM’den geçen yasaları sormayın, içeriğini ben de bilmiyorum’ Grup kararı alınıyor, parmak kaldırıp, parmak indiriyoruz’ diyor. Bu nasıl bir Meclis…”

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Haziran 2013, 21:14 tarihinde yayımlandı.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YAZDIR
YÖNET
YORUM YAZIN
ajansrize-1-kapak cumba
SON DAKİKA
...
Köşe Yazarları
... ...
Facebook Sayfamız