Tarih: 17.04.14       
Reklam Alanı
Sonunda Kadir Topbaş da Kaldırıma Masa Attı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve kardeşlerine ait 75 yıllık ünlü “Saray Muhallebicisi” de yeni “konsepte” ayak uydurdu. Saray da sonunda kaldırıma masa attı.

Fatih Fevzipaşa Caddesi üzerinde, Fatih Camii’nin karşısında bulunan “Saray Muhallebicisi”, müşteri çekebilmek için kaldırıma 8 masa yerleştirdi. Fevzipaşa caddesi üzerinde bir ilke de imza atan Saray Muhallebicisi’nin Fatih şubesi 2004 yılında açıldı. Çeşitli tartışmalara da konu olan Fatih şubesi aynı zamanda Saray Muhallebicisi’nin merkez ofisi olarak hizmet veriyor.

Sigara yasağından sonra yaygınlık kazanan kaldırımlara masa-sandalye yerleştirilmesinin esnaf arasında haksız rekabete yol açtığı belirtiliyor.

Lokanta ve kafeteryalar kaldırımları işgal etmeye başladı. Kaldırımların dar olduğu yerlerde bu masalar yaya trafiğini aksatırken, Saray Muhallebicisi’nin önündeki kaldırımın geniş olması şimdilik böyle bir sorun yaratmıyor. Saray’ı örnek alacak aynı cadde üzerindeki diğer esnafın bu düzene yönelmesinin sıkıntı yaratması olası. 

Topbaş kardeşlerin Sarayı

Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve kardeşlerine ait Saray Muhallebicisi İstanbul’da 12 şubeye ulaştı. Başkan Kadir Topbaş’ın babası Hüseyin Topbaş’ın 1935’te Kasımpaşa’da, 1949’da ise İstiklal Caddesi’nde “Beyoğlu Saray” olarak kurduğu bugünkü “Saray Muhallebicisi”, bugün ünlü bir markaya dönüşmüş durumda.

Başkan Topbaş, “Saray Muhallebicisi ve Gıda Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi”nin beşte bir hissesine sahip.

Haber: Mehmet Demirkaya

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01 Ekim 2010, 12:07 tarihinde yayımlandı.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YÖNET
YORUM YAZIN
ajansrize-1-kapak cumba
SON DAKİKA
...
Köşe Yazarları
... ...
Facebook Sayfamız