Tarih: 16.04.14       
Reklam Alanı
‘Doğuş Çay Yakup Karakan Eğitim Kampüsü’ Rize Üniversitesi’ne Devredildi

Doğuş Çay Grubu tarafından yaptırılan ve Rize Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) hizmet binası olarak faaliyet gösteren Rize Merkez Kavaklı Mahallesindeki ‘Doğuş Çay Yakup Karakan Eğitim Kampüsü’, Rizeli hayırsever işadamı Doğuş Çay A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Karakan’ın da hazır bulunduğu törende imzalanan protokolle Rize Üniversitesi’ne resmen devredildi.

protokol1

Rize Üniversitesi Senato Toplantı Salonunda gerçekleşen imza törenine Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, Hayırsever İşadamı Doğuşçay A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Karakan, Doğuş Çay A.Ş Genel Müdürü Mahmut Sağun, Rektör Yardımcıları, Üniversite Daire Başkanları ve Müdürler katıldı.

Protokol İmza Töreninde bir konuşma yapan Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, “Devlet, üniversite ve millet işbirliğinin en güzel örneklerinden birini yaşıyoruz. Bir yıl gibi kısa bir zaman diliminde ilk çay fabrikasını, kendi ifadeleri ile ilk göz ağrılarını, herkesi hayran bırakacak şekilde dönüştürüp, modern, tam teşekküllü, dil laboratuarı, bilgisayar laboratuarı ve tüm tefrişatı ile bir eğitim kurumu haline getirip Üniversitemize ve bölgemize kazandırdıkları için Asparslan Bey’in şahsında Karakan ve Doğuş ailesine müteşekkiriz” dedi.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu yaptığı konuşmada, “Makamların bize emanet olduğu gibi mülkte bir emanettir. Bu emanetin kişiyi büyük göstermesi yürek büyüklüğü ile olur; yürek büyüklüğü de Karakan ailesinin yaptığı gibi kamuya ait ortaya böyle eserler koymakla olur. Sözün özü yapılan iştir” diyen Vali Hacımüftüoğlu, “Rize bu konuda Türkiye’ye örnektir” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“8 bin metrekare kapalı alana sahip bir fakülte binası kazandıran, ayrıca bölgeye, hatta sınırlar ötesine hizmet verecek olan Onkoloji (Kanser Araştırma) Hastanesi kazandıracak olan Karakan ailesine ve Alparslan Karakan beye, kendi ifadeleri ile yetiştikleri şehre, köklerine bağlı kalarak ‘bonservis bedeli’ niteliğinde gördükleri bu örnek davranışlarından dolayı, bu şehrin Valisi olarak minnettarız ve müteşekkiriz, hayırlara vesile olsun.”

protokol2

Doğuş Çay ve Karakan ailesi adına törene katılan Doğuş Çay A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Karakan ise yaptığı konuşmada, “Biz bu hizmet bayrağını babamız Yakup Karakan’dan devraldık. Babam ilk Anadolu Lisesini yaptırıp Milli Eğitime devrettiğinde askerden yeni gelmiştim. O heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Biz sanayiciyiz, sanayicinin görevi yatırım yapıp istihdam sağlamaktır. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz, iyi ve kaliteli olmasına özen gösteriyoruz, biz sanayicilerin parası olmaz, vatandaştan aldığımızı vatandaşa veriyoruz, bu hizmetleri bize layık görenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

protokol3

Doğuş Çay Yakup Karakan Eğitim Kampüsü, 5 kat 8 bin metrekare kapalı alan, 24 derslik, 2 bilgisayar ve dil laboratuarı, 1 konferans ve toplantı salonu ile 10 idari ve akademik bürodan oluşuyor. Kampüsün maliyeti ise 5 milyon TL…

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Nisan 2010, 15:06 tarihinde yayımlandı.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YÖNET
YORUM YAZIN
cumba
SON DAKİKA
...
Köşe Yazarları
... ...
Facebook Sayfamız