Etiket arşivi: İSHAK ALİM

Seçilen Üyeler Teşekkür Turunda

Seçimlerde Rize il merkezinde beş üyeden beşini de kazanan Ak Parti’de; Merkez İlçe Başkanı İshak Alim ile İl Genel Meclis üyeleri Aydın Bilsel ve İbrahim Türüt, Rize’nin Topkaya, Uzunköy, Azaklıhoca, Düzköy, Ortapazar, Üçkaya, Selimiye ve Yeniselimiye köylerine teşekkür ziyaretinde bulundu.

ilgenelmeclisi1

Vatandaşlarla bir araya gelen İl Genel Meclis üyeleri, seçimden sonrada birlikte olacaklarını ve her zaman vatandaşın nabzını tutarak karar vereceklerini belirttiler. İl Genel Meclis Üyesi Bilsel, yapılan ziyaretlerle birlikte sorunları yerinde görerek çözüm odaklı çalışmalarda bulunacaklarını dile getirdi.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, “Seçimlerde vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederiz. Biz sadece seçim döneminde değil her zaman vatandaşın yanındayız. Gerek köy başkanlarımız, gerek halkımız seçim dönemindeki çalışmalarımızda desteklerini esirgemediler. Teşkilat olarak vermiş olduğunuz desteğe müteşekkiriz” dedi.

ilgenelmeclisi2

Rize’de Ak Parti’nin büyük bir başarı sağladığını vurgulayan Alim, “Rize’nin Türkiye geneli oy oranlarına bakıldığı zaman birinci olduğu görülüyor. Başbakanımızın memleketi olması dolayısıyla bu birincilik bizi onurlandırmıştır. Halkımızın desteği ve teşkilatımızın özverili çalışması sonucu bu neticeler elde edildi. Bundan sonra da halkın karar verme yetkisi daima hakim olacaktır” diye konuştu.

ilgenelmeclisi3

Rize’deki oy oranlarının sonucunun birlik ve beraberlik olduğunu belirten Alim, “Gerek seçim öncesi ve gerek seçim süresince parti teşkilatımız ve vatandaşlarımız fedakarca destek verdiler. Sandık görevlilerimiz, köy başkanlarımız kısacası en üst kademeden en alt kademeye kadar tüm teşkilatımız canını dişine takarak çalışmıştır. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği dava uğruna çalışmak bizim için bir onurdur” şeklinde konuştu.

Taze Kana İhtiyaç Var

Rize’de kan ihtiyacı her geçen gün artıyor…

Ak Parti Merkez İlçe Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, yönetimi ile berbaer Kızılay Rize Şube Başkanı Mehmet Nuri Gezmiş’i ziyaret etti.

Kızılay’ın geçmişten bugüne kadarki gelişimini anlatan ve Rize Kızılayı’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Gezmiş, son yıllarda sağlık alanındaki gelişmelerle birlikte artık Rize’de eskiden yapılamayan birçok ameliyatın yapılır hale geldiğini ve bu nedenle kana olan ihtiyacın her geçen gün arttığını söyledi.

Gezmiş, Rize’de 18-65 yaş arası 200 bine yakın nüfus olduğunu ve bu nüfusun kan vermedeki önemli nüfus aralığını teşkil ettiğini, bu nedenle bu konuya daha fazla hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

“Kan sorunu hepimizin sorunudur”

Mehmet Nuri Gezmiş, 2013 yılı içinde Rize’de mevcut kan potansiyelinin 8 bin 212 üniteye yükseldiğini, bu miktarın düzenli kan verme alışkanlığıyla birlikte artırılmasını hedeflediklerini söyleyerek, “Kan sorunu hepimizin sorunudur. Herkes gereken önemi verdiği taktirde kan ihtiyacı olan hiç kimse Kızılay’dan boş dönmeyecektir” dedi.

“Bir başkasının yaşamasına yardım etmeyen yaşadığını iddia edemez”

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İshak Alim ise; Ak Parti’nin sosyal devlet anlayışıyla hareket ettiğini, sivil toplum örgütlerine çok önem verdiğini ve Ak Parti iktidarında sağlık alanında çok ciddi yatırımlar yapıldığını belirterek, “Vatandaşlarımız, artık tedavi olmak için büyük şehirlere ya da komşu vilayetlere gitmek zorunda değil. Türkiye’de belli merkezlerde yapılabilen tedaviler dahi artık Rize’de yapılıyor. Kızılay’ın bağımsız bir dernek olarak yaptığı çalışmaları biz de takdirle karşılıyoruz. Kızılay yönetiminde gönüllü olarak çalışanlar büyük bir özveriyle hareket ettikçe yaşanan her türlü zorluğu yeneriz” dedi.

Alim, “Bir başkasının yaşamasına yardım etmeyen yaşadığını iddia edemez, herkesin yardımlaştığı yerde de işler yarım kalmaz” ifadelerini kullandı.

Bizi Kimse Yıkamaz


Bağdatlı Mahallesinde vatandaşlarla sohbet eden Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleri halinde hiçkimsenin kendilerini yıkamayacağını söyledi.

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim ve yönetim kurulu üyeleri Bağdatlı mahallesindeydi.

Merkez İlçe Başkanı İshak Alim ve yönetim kurulu üyeleri, Bağdatlı Mahalle Başkanı Adnan Derman ve yönetimi ile Bağdatlı Mahallesi Muhtarı Halit Besim Tavil ve mahalle sakinlerinin katıldığı bir toplantı yaptı.

Burada bir açıklama yapan Alim, “Bizler Merkez İlçe Başkanlığı olarak, Rize merkezde bulunan köy ve mahallelerimizi yerinde ziyaret ederek her türlü sorunu tespit edip karşılıklı fikir alışverişiyle inşallah çözmüş olacağız” dedi. Alim, Bağdatlı mahallesindeki konuşmasında, “Biz bu davaya gönül vermiş insanlarız; biz birlikte olduktan sonra, birlikte çalıştıktan sonra bizi kimse yıkamaz. Yardımlaşma ve dayanışma bir toplumun gelişmesi için en güzel vesiledir.” ifadelerini kullandı.

Bağdatlı Mahalle Başkanı Adnan Derman, Merkez İlçe Başkanı İshak Alim ve beraberindeki teşkilat yönetiminin ziyaretinden çok memnun kaldığını belirterek, bu tür ziyaretlerin yerel yönetimler için çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Milletten kopuk bir yönetim anlayışına hiçbir zaman kapılmadıklarını, aksine milletle içiçe olmayı benimseyen bir siyasi hareketin temsilcisi olduklarının altını çizen Alim, “Birlik ve beraberliğe olan inancımız ve sizlerin desteğiyle, pozitif enerjinizle çalışmalarımızı daha iyi yürüteceğiz” diye konuştu.

STK’lar Önemli

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Memur-Sen Konfederasyonu Rize il Başkanı Resul Usta’yı ziyaretinde sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi.

Memur-Sen Konfederasyonu Rize İl Başkanı Resul Usta ve Memur-Sen’e bağlı Sendikaların İl Temsilcileri ile Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda değerlendirme yapan Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek, “Göreve geldiğimizden bu güne Rize’de bulunan sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret ediyoruz, onlarla sürekli diyalog halindeyiz. Biz, Merkez İlçe Teşkilatı olarak şehrimizin bütün sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile birlikte istişareler yaparak şehrimize hizmet vermek istiyoruz. Bu anlamda bugün burada Memur-Sen Rize İl Başkanlığını ve siz değerli üyelerini ziyaret etmiş bulunuyoruz. Bizleri burada ağırladığınız için şahsım ve teşkilatım adına sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen İl Başkanı Resul Usta ise; “Yaklaşan seçimlerin arifesinde yoğun bir çalışma temposu içerisinde olmalarına rağmen bizlere zaman ayırıp ziyaretimize gelen Merkez İlçe Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerine Memur-Sen Konfederasyonu Rize İl Başkanlığı olarak teşekkür ederim” dedi.

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyaret, iyi niyet temennileri ve ortak projelerde çalışma dilekleri ile sona erdi.

Ak Parti’nin HAS Adayları

Kapatılan HAS Parti’nin kurucu İl Başkanı Hüsnü Kemal Zaimoğlu ile üç arkadaşı, Rize Belediye Meclis Üyeliği için Ak Parti’ye aday adaylığı başvurusunda bulundular.

Geçen yıl kapatılarak Genel Başkan Numan Kurtulmuş ile birlikte Ak Parti’ye katılan HAS Parti İl Başkanı H.Kemal Zaimoğlu ile Başkan Yardımcıları Harun Mavi, Fatih Dabak ve Hüseyin Emre Süme, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İshak Alim’e, dosyalarını teslim ederek, Rize Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunda bulundular.

DAVAMIZ PARTİMİZ, DERDİMİZ MEMLEKETİMİZ

Merkez İlçe Başkanlığına gelerek, başvuru dosyalarını teslim eden HAS adaylar adına bir açıklama yapan Hüsnü Kemal Zaimoğlu, “Davamız Partimiz, derdimiz memleketimiz” dedi.

Rize’de sosyal, kültürel, ekonomik ve turizm anlamında katkı sağlamak adına Ak Parti çatısı altında Belediye Meclis Üyeliği için başvurularını yaptıklarını kayedden Zaimoğlu, başvurularının uygun görülmesi halinde onur duyacaklarını belirterek, “Aday olamasak da aynı dik duruşla davamıza sahip çıkacağız. Ak Parti’nin birer neferi olarak elimizden gelen tüm çabayı göstererek, seçimlerden zaferle çıkmak için mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İshak Alim ise başvuruları kabul ettikten sonra yaptığı değerlendirmede, “Her biri çok değerli arkadaşlarımızın başvurularını aldık. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Alim Boş Durmuyor

Ak Parti Rize Merkez İlçe Teşkilatının organize ettiği Mahalle ve Köy ziyaretleri yoğun katılımlarla ara vermeden devam ediyor.

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim Başkanlığında geçtiğimiz hafta sonu Ekmekçiler Mahallesi, Yemişlik Köyü ve Topkaya Köyü ziyaret edildi.

Merkez İlçe Başkanı Alim ve ekibi, Ekmekçiler Mahallesi Başkanı Yunus Emre Sevimli ve yönetimi, Yemişlik Köyü Başkanı Recep Birinci ve Yönetimi, Topkaya Köyü Başkanı Yunus Sarı ve yönetimini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Merkezde mahalle ziyaretlerini devam ettirdiklerini, mahalle teşkilatları ile bir araya geldiklerini belirten Alim, mahalle ziyaretlerinin dışında köy ve belde ziyaretlerini de sürdürdüklerini söyledi.

Merkez İlçe Başkanı Alim ve yönetimi Köy ziyaretleri kapsamında teşkilatlarımızın durumunu ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde görmek istediklerini belirtti. Sorunları yerinde görüp sağlıklı sonuca varacaklarını söyledi.

Alim, “Sorunları yerinde görüp, tespit ettiğimiz zaman eminiz ki daha sağlıklı sonuçlara ulaşırız. Hizmet üretmek için çalışıyoruz ve yapılması gereken de budur. Hizmet üretirken de halkın içinde olmak, vatandaşın talepleri doğrultusunda hizmetler üretmek gerekir. Teşkilat olarak bize düşen vatandaşın yanında olmak, bire bir görüşmek derdini dinlemek, sıkıntısını çözmek, acısını, hüznünü, mutluluğunu paylaşmaktır. Mahalle ve Köylerimizi sadece seçim zamanında hatırlamadığımızı bu yüzdende Merkez İlçe Teşkilatı olarak Merkez İlçemize bağlı 64 Mahalle ve 62 Köyümüze sürekli ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Halkımızın da buna karşılık olarak partimize karşı duydukları memnuniyetlerini partimize üye olarak gösterdiklerini gözlemliyoruz ” ifadelerini kullandı.

Hepiniz Tayyip Erdoğan’sınız

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, partililere seslendiği konuşmasında, “Sizler kendi mahalle ve köylerinizde birer Recep Tayyip Erdoğan’sınız” dedi.

Ak Parti Rize Merkez İlçe Ekim ayı Danışma Meclisi toplantısı İ.Kahraman Kültür Merkezi küçük salonda yapıldı.

Toplantıya; Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Başkanı İshak Alim ile yönetim kurulu, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, danışma meclisi toplantılarının, partililer arasındaki güçlü bağların pekişmesine, teşkilatın her kademesinde görev yapan bireylerin aralarındaki sinerjinin sürekli taze tutulmasına olanak sağladığını belirterek, “Ak Parti ailesinin getirisi budur. Bizler Merkez İlçe teşkilatı olarak, bu çerçevede siyaset yapacağız. Bizimle bu yolda yürüyen belde, mahalle ve köy teşkilatlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Fedakârca işlerinden güçlerinden vazgeçtiler, bizimle beraber faaliyetlere katıldılar. Sizler kendi mahalle ve köylerinizde birer Recep Tayyip Erdoğan’sınız. Teşkilatımızın tüm kademesindeki mensuplarımıza ayrı ayrı şükranlarımı ve saygılarımı sunarım. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe Rabbim inşallah bizi bu davada muzaffer kılacaktır” şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşma yapan Merkez İlçe Koordinatörü Ak Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Saadettin Türüt, “Bizler Ak Parti teşkilat mensupları olarak, her ilde, her ilçede, her beldede, bütün köy ve mahalle teşkilatlarımız dahil olmak üzere bu teşkilat çatısı altında edindiğimiz disiplinimizi, iyi niyetimizi ve en önemlisi hizmet heyecanımızı koruyarak, gayretle çalışmaya, benim değil, bizim demeye, bu ülkeye ve üzerinde yaşayan insanlara iyi hizmet götürmeye, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam etmenin mütevazi gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Toplantıda Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, belediyenin yaptığı hizmetler hakkında bir sunum yaptı.

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ise klasik siyaset anlayışının dışında bir anlayış geliştiren Ak Parti’nin kendisini Türkiye ile sınırlamadığını, tüm dünya mazlumlarının sinerji merkezi olan büyük bir dava partisi olduğunu ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi:

“Bu kutlu davada ülkemize hizmet anlayışı ile ilerlemeye devam edeceğiz. Burada gerçekleşen bu toplantının ülkemize, partimize ve şehrimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

Toplantının müzakereler kısmında İl başkanı Hikmet Ayar, İlçe Başkanı İshak Alim ve Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı kendilerine yöneltilen soruları cevapladılar. Yaklaşık üç saat süren toplantı teşkilat üyelerinin dilek ve temennileri ile son buldu.

Sevinç Çoğalır Üzüntü Azalır

Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, üzüntülerin paylaştıkça azaldığını, sevinçlerinse çoğaldığını belirterek, Rizeli hemşerilerinin ve teşkilat mensuplarının bayramını kutladı.

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, yayımladığı Kurban Bayramı mesajında şunları ifade etti:

“Değerli hemşerilerim, bir Kurban Bayramını daha hep birlikte karşılamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Millet olarak büyük önem verdiğimiz dini ve milli bayramlar, birlik ve beraberliğin pekiştiği müstesna günlerdir. Ayrıca, kardeşlik, dostluk, sevgi ve saygı duygularını paylaştığımız; millet olma şuuruna ermenin temeli ve sosyal hayatımızın simgesi olan önemli günlerdir.”

PAYLAŞTIKÇA ÜZÜNTÜLER AZALIR, SEVİNÇLER ÇOĞALIR

“Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu özel günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatımızın her anına taşıyabilmek için de çaba göstermeliyiz. Hayatımızın her döneminde aynı halis niyet ve düşüncelere bağlı olarak ilişkilerimizi sürdürmeliyiz. Unutmamalıyız ki, sorunlarımız paylaşıldıkça azalacak ve mutluluklarımız daha da artacaktır.”

“Bu duygu ve düşüncelerle, tüm teşkilat mensuplarımın ve Rizeli hemşerilerimin kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Merkez İlçe Pehlivan Mahallesinde

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile birlikte Pehlivan Mahallesinde teşkilat üyelerini ziyaret etti.

Pehlivan Mahallesi camisinde kılınan sabah namazının ardından Pehlivan Mahallesi başkanı Adnan Menderes Uzun, yönetim kurulu üyeleri, sandık kurulu üyeleri ve Pehlivan mahallesi muhtarı Hüseyin Dal’ın da katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda, mahalledeki sıkıntılar hakkında merkez ilçe teşkilatına bilgi veren Uzun, “Ben ve yönetimimdeki arkadaşlar, Pehlivan Mahallesinin kalitesinin daha yüksek olması için üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Sabahın erken saatleri olmasına rağmen mahallemizi ziyarete gelen Merkez İlçe Başkanımız İshak Alim ve Belediye Başkanımız Sayın Halil Bakırcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Merkez İlçe Teşkilatının organize ettiği toplantıya katılan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Belediye Başkanlığı tarafından Pehlivan mahallesinde yapılan yatırımlar hakkında mahalle sakinleri ile fikir alışverişinde bulunurken, mahalleli tarafından gelen soruları yanıtladı ve mahallelere yönelik yapılması muhtemel yeni yatırımlar hakkında bilgiler aktardı.

Ziyaretin değerlendirmesini yapan Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, “Her Cuma sabahı bir köy ya da mahalle ziyareti yapmaya devam ediyoruz. Bu anlamda bu haftaki toplantımızı Pehlivan Mahallemizde gerçekleştirmekteyiz. Bu toplantıların sürekli olması teşkilatımızın gücünü artırmaktadır. Mahalle ve köy ziyaretlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Teşkilatımızın değerli temsilcileri olan mahalle ve köy başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizlere bu güzel ziyaretimizde eşlik ettikleri için Belediye Başkanımız Halil Bakırcı ve Yardımcısı Mustafa Altay’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

STK-Siyaset Kaynaşması

Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Rize Şube Başkanı Muammer Berberoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim’i ziyaret ederek, Oda faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Merkez İlçe Teşkilatının genç bir kadrodan oluşması ve aynı zamanda meslektaşlarının da bu kadroda yer almasının kendisini son derece memnun ettiğini kaydeden Berberoğlu, “Şehrimizin özellikle ekonomik ve ticari hayatının kalkınmasında meslek mensuplarımız önemli bir görev üstleniyorlar. Rize’miz merkezi ve ilçeleri ile topyekûn il bazında gelişen ve büyüyen bir şehir. Bu süreçte üzerimize çok önemli bir görev düştüğünün bilincindeyiz. Önemli olan Rize’mizin daha yaşanılabilir bir şehir olmasıdır. İnşallah Rize’miz her alanda marka bir şehir haline gelir, bunun için de her zaman birlikte çalışmaya hazırız” dedi.

Merkez İlçe Başkanı İshak Alim ise; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Rize’deki sivil toplum kuruluşlarıyla şehrimizin gelişmesi adına çalışmalarımızı birlik beraberlik içerisinde sürdürmemiz gerekiyor. Biz Merkez İlçe Teşkilatı olarak şehrin sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile birlikte Rize’mize hizmet etmek istiyoruz. Akıl danışmak, meşveret etmek, istişare etmek sünnettir. Bu ziyaretten dolayı, yönetimim adına SMMM Oda Başkanımız Muammer Berberoğlu ve heyetine teşekkür ederiz” dedi.

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyaret, iyi niyet temennileri ve ortak projelerde çalışma dilekleri ile sona erdi.