Tarih: 18.04.14       
Reklam Alanı
Tuzcuoğlu Memişağa Parkı

Eski Belediye Parkı’nın Yeni İsmi Belli Oldu.

Eski Belediye Parkının yerine yeniden projelendirilerek daha modern bir şekilde yapılan yeni parkın ismi Belediye Meclisi kararı ile değiştirildi.

Rizelilerin yıllarca buluşma noktası haline getirdiği ve yıllar sonra eskimiş olması nedeniyle artık vatandaşların sıkça kullanamadığı Rize Belediye parkı, yeniden projelendirilerek daha modern bir şekilde vatandaşın hizmetine sunuldu. Rizelilerin kullanmaya başladığı yeni park alanının isminin ne olacağı merak konusu olmuştu.

İçerisinde Cafe, Çocuk Oyun parkı, Su Fiskiyeleri, iki adet Büfe, Rize denince akla gelebilecek ( Atmaca, Çay, Kemençe ) gibi simge haline gelmiş öğelerin üzerinde bulunduğu 7 metrelik ışıklı heykel, oturma alanları ve ağaçlar bulunan modern park alanının yeri Rize’li Tuzcuoğlu ailesinin evladı Memişağa tarafından yıllar önce Rize Belediyesine bağışlanmıştı. Bu nedenle Eski adı “Belediye Parkı” olan parkın projesi yenilendiği gibi ismi de Rize Belediye Meclisinin almış olduğu kararla artık “Tuzcuoğlu Memişağa Parkı” olarak yenilendi.

Tuzcuoğlu Memişağa Parkı” olarak yeniden hizmet vermeye başlayan alan Rize Belediyesinin yapmış olduğu ışıklandırma çalışmasıyla gündüzlerin yanı sıra artık gece saatlerinde de güvenli bir şekilde vatandaşa hizmet verebilecek.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Mayıs 2013, 17:20 tarihinde yayımlandı.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YAZDIR
YÖNET
YORUM YAZIN
  1. mahmut yıldız diyor ki:

    parka NURCAN MURADOĞLU ismi verilmelidir çok emeği geçmiştir RİZEmize o parkı kazandırmıştır tebrikler nurcan hanım

ajansrize-1-kapak cumba
SON DAKİKA
...
Köşe Yazarları
... ...
Facebook Sayfamız